Turystyka górska dla każdego

Aktywne spędzanie czasu wolnego staje się coraz popularniejsze. Jest to bardzo dobry trend, ponieważ ruch to zdrowie. Jedną z popularniejszych form aktywnego wypoczynku są piesze wędrówki po górach. Coraz więcej osób wybierając miejsce swojego urlopu wyjeżdża w góry, co jest bardzo dobre, jednak nie każdy wie jak się przygotować do takiego wyjazdu, zwłaszcza, gdy jest to pierwszy taki wyjazd.

Obuwie dla turysty

buty do turystyki górskiejWędrówka po górach wymaga od nas przede wszystkim dość dobrej kondycji, musimy odpowiednio mierzyć swoje siły na zamiary, a po drugie odpowiedniego stroju, ponieważ szlaki górskiej nie są zbyt równe, a różnica temperatur między początkiem szlaku, a szczytem to czasami nawet kilkanaście stopni Celsjusza. Jeśli chodzi o strój, to wystarczy, że ubierzemy się na tak zwaną cebulkę, a wszystko będzie okej, natomiast wybór odpowiedniego obuwia jest już trochę bardziej skomplikowane. Buty do turystyki górskiej powinny być po pierwsze wygodne. Nie możemy pozwolić na to, aby buty w których mamy przejść kilka kilometrów po nierównym szlaku turystycznym nas uwierały. Ich podeszwa powinna być na tyle twarda, abyśmy nie odczuwali pod stopami kamieni, jednocześnie powinna zapewniać nam odpowiednią amortyzację. Buty do wędrówek górskich powinny być ponad kostkę, ponieważ tylko takie obuwie zapewni nam odpowiednią stabilizację stawu skokowego, w ten sposób unikniemy ryzyka pojawienia się kontuzji. Dobrze jest, gdy buty są wodoodporne, ponieważ pogoda w górach bywa bardzo kapryśna. 

Buty trekkingowe najlepiej kupić w stacjonarnym sklepie, ponieważ możemy je wtedy ubrać na stopę przed zakupem, co pozwoli nam na dokładniejsze dobranie rozmiaru. Lepsze dopasowanie butów pozwoli na przyjemne przemierzanie szlaków górskich. Chcąc kupić takie buty, musimy przygotować się na minimalny wydatek rzędy stu złotych.