Tworzenie aplikacji mobilnych czy humanista da sobie radę

Czy uważacie, że humanista i projektowanie aplikacji mobilnych to dobre połączenie? Czy filolog angielski dałby sobie z tym radę? Z wykształcenia jestem anglistą. Nauka języków zawsze mnie interesowała, więc wybór filologii był tylko formalnością.

Tworzenie aplikacji mobilnych dla każdego?

Tworzenie aplikacji mobilnychNa studiach wybrałem specjalizację z tłumaczeń technicznych, bo uważałem, że ogólny anglista nie znajdzie pracy, chyba, że jako nauczyciel w jakiejś szkole, a ogólne podstawy angielskiego zna każdy, więc jako tłumacz ,,zwykły” nie będę miał zajęcia. Szło mi całkiem nieźle, dostałem pracę w polskim oddziale firmy działającej na rynku elektroniki, informatyki, nowych technologii. Stopniowo dostawałem coraz to bardziej skomplikowane i dłuższe teksty zdarzało mi się też tłumaczyć spotkania biznesowe. Żeby lepiej i szybciej tłumaczyć teksty firma wysłała mnie na różnorakie kursy dotyczące informatyki, żebym lepiej rozumiał co tłumaczę. Faktycznie, pomogły mi one w tłumaczeniach, a dodatkowo połknąłem bakcyla jeśli chodzi o kodowanie (oczywiście na jakimś tam bardzo podstawowym poziomie). Sam zacząłem rozglądać się za różnymi szkoleniami, żeby wiedzieć jeszcze więcej i więcej. Obecnie nie jestem może mistrzem programowania, ale już jakiś prosty programik potrafię stworzyć. W związku z tym zastanawiam się czy się nie przebranżowić. Tłumaczenie tekstów sprawia mi przyjemność i nie chciałbym tego zarzucać, ale nie płacą tak dobre jak za projektowanie aplikacji mobilnych, przez co nie mam szans żeby dostać kredyt hipoteczny na mieszkanie. Tworzenie aplikacji mobilnych to coś czym chciałbym się właśnie zająć. Wiem, że na początku nie będzie łatwo i nie oczekuję, że od razu będą zarabiać tysiące złotych, ale myślę, że warto. Myślicie, że humanista dąłby sobie radę z tym? Czy tworzenie aplikacji na androida jest lepsze niż tworzenie aplikacji na ios? Moja firma obsługuje zasadniczo system androida, ale może lepiej jest wybrać węższą specjalizację na początek?

Czy programowanie na tych systemach się bardzo różni? Które z nich jest łatwiejsze? Czy jeśli zacznę np. kodowanie na androidzie to potem ciężko mi będzie przenieść się na ios lub odwrotnie czy są to podobne systemy? A może lepiej zając się programowaniem czegoś innego np. gier komputerowych? Co myślicie?