Wakacje na łodzi? Dlaczego nie

Masz ochotę spędzić wakacje w mniej konwencjonalny sposób, niż do tej pory? Możliwości jest bardzo dużo. Urlop na rowerze, czyli zwiedzanie aktywne, kajakowe lub pontonowe spływy, a może rejs. Większość wiąże się z wodą, ale w końcu latem trudno nie korzystać z uroków akwenów.

Wystarczy wynająć łódź i ruszyć w rejs

wynajem łodzi motorowych bez uprawnień - MazuryOczywiście jazda na rowerze, kajaki czy łodzie nie wyczerpują możliwości aktywnego spędzania urlopu. Jeśli marzy ci się duża przygoda, możesz się zdecydować także na lot balonem czy skok ze spadochronem. To jednak niekoniecznie domena wakacji, bo akurat te rzeczy możesz robić w innych miesiącach, niż letnie. Wracając do urlopu na wodzie, najwięcej możliwości w tej dziedzinie dają chyba pomorze i Mazury. I wcale nie trzeba być specjalistą. Nie pływałeś nigdy w kajaku? Nie ma problemu. Kilka chwil na wodzie i będziesz się czuł jak zawodowiec. Jachty czy łodzie to trochę inna sprawa. Tutaj trzeba już posiadać patent. Chociaż w przypadku mniej skomplikowanych łodzi w rejs popłyniesz nawet bez dodatkowych papierów. Jeśli chodzi o wynajem łodzi motorowych bez uprawnień – Mazury dają wiele możliwości w tej dziedzinie. Wystarczy krótkie przeszkolenie, kilka istotnych wskazówek oraz informacji i można ruszać. A przygoda z pewnością jest wspaniała. Rejs po mazurskich jeziorach to nie tylko czas spędzony na wodzie pod gołym niebem. To również możliwość podziwiania okolic, a pięknych krajobrazów na Mazurach z pewnością nie brakuje. Po zejściu na brzeg można przecież trochę pozwiedzać, a nawet odpocząć na łonie natury. Czym kierować się podczas wynajmowania łodzi? Jej wielkością, możliwościami spania czy pojemnością zbiornika paliwa.

Od tych wszystkich aspektów zależy, jak komfortowo będzie wam się spędzało czas na łodzi. A warto na pewno wykorzystać go do maksimum. Jeśli to wasze pierwsze kroki w żeglarstwie, to bardzo prawdopodobne, że nie będą ostatnie.