Ważne kwestie w umowach z wypożyczalniami samochodów.

Wypożyczalnia samochodów to coraz prężniej rozwijająca się branża. Szczególnie jest to zauważalne w większych miastach jak Warszawa. Wypożyczalnie oferują głównie wynajem aut i wynajem busów. Tania wypożyczalnia samochodów oferuje wynajem samochodu osobowego już nawet od 75 złotych dziennie.

Warto zapoznać się dokładnie z umową przy wynajmie auta

wypożyczalniaPrzy podpisywaniu umowy, szczególnie z mniej znaną lub tanią wypożyczalnia samochodów powinniśmy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii. Jedną z nich jest kilometrówka, która określa ile kilometrów w ciągu doby możemy przejechać wynajmowanym samochodem. Warto jest dobrze przemyśleć sobie limit kilometrów jaki chcemy dziennie przejechać, gdyż sytuacja ta może dynamicznie się zmieniać w trakcie długoterminowej umowy. Może się np. wydarzyć, że nasza firma zacznie się prężniej rozwijać i będziemy mieć więcej zamówień co wiąże się z większą ilością dziennie przejechanych kilometrów. Zazwyczaj jeśli przekraczamy limit bez uzgodnienia tego z firmą od której wynajmujemy samochód, czeka nas kara finansowa. Spróbuj zatem wynegocjować sobie jak najbardziej korzystne warunki. Kolejną ważną sprawą na którą musimy mieć baczność jest kwestia ubezpieczenia. Musisz się dowiedzieć co się stanie jeśli dojdzie do kolizji zarówno z Twojej winy jak i z winy innych uczestników ruchu. Powinieneś się także dowiedzieć czy w razie kolizji firma zapewni Ci samochód zastępczy. Kolejną rzeczą na którą musisz zwrócić uwagę będzie to po czyjej stronie leży odpowiedzialność za przegląd samochodu. Zazwyczaj sprawy takie jak regularne przeglądy, wymianę opon i innych spraw związanych z amortyzacją samochodu bierze na siebie firma wynajmująca. Dowiedz się jednak jaki jest dokładny zakres tego typu usług ze strony firmy oraz co się dzieje jeśli samochód zużywa się nadzwyczaj szybko. Dowiedz się czy na czas przeglądu dostaniesz auto zastępcze. Zorientuj się także co się dzieje w przypadku zmiany lub przedwczesnego zerwania umowy.

Zapytaj czy jest możliwość zwiększenia kilometrówki albo zmiany samochodu na inny model. Sprawdź też jakie kary wiążą się z przedwczesnym rozwiązaniem umowy i czy w ogóle jest możliwość jej wcześniejszego wypowiedzenia. Szczegółów na które trzeba zwrócić uwagę jest zatem całkiem sporo.