Wpływ promieniowania podczerwonego na organizm człowieka

 

Coraz więcej osób decyduje się na montaż sauny na podczerwień we własnym domu. Wystarczy przeznaczyć na to jedno niewielkie pomieszczenie. W ten sposób można we własnym domu zorganizować sobie małe spa, które przyniesie naprawdę zauważalne rezultaty.

Ogrzewanie mięśni i zwiększanie przepływu krwi w saunie na podczerwień

sauna dostępna w BydgoszczySauna infrared i wydzielane promieniowanie podczerwone zmniejsza sztywność stawów. Wiele starszych osób narzeka na zesztywnienie stawów. Korzystanie z sauny o temperaturze 45 stopni Celsjusza zmniejsza sztywność stawów w aż 20%. Dla osób z takim schorzeniem jest to różnica kolosalna. W reumatyzmie stawów palcowych dochodzi do zmniejszenia sztywności aż o 33%! Oczywiście każda zesztywniała, zgrubiała tkanka będzie reagować w podobny sposób. Promieniowanie podczerwone nie działa jednak tylko i wyłącznie na stawy. Okazuje się, że sauna dostępna w Bydgoszczy nadaje się idealnie do wspomagania terapii nowotworowej. Nowotwory dotykają coraz więcej osób – również młodych. W trakcie terapii nowotworów należy jak najbardziej wzmacniać swój organizm. Trzeba pamiętać, że jest to procedura nowa i jak na razie eksperymentalna. Nagrzewanie guza w wielu przypadkach może pomagać, trzeba to jednak robić ostrożnie. Promieniowanie podczerwone prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, co w wielu schorzeniach również jest pomocne. Kiedy dochodzi do ogrzewania mięśni ciała, krew zaczyna płynąć szybciej. Dochodzi do rozszerzenia naczyń włosowatych, czyli najmniejszych naczynek w ludzkim organizmie.

Wzrost temperatury zwiększa przepływ krwi, dzięki czemu tkanki, narządy są lepiej ukrwione. Więcej krwi dopływa do narządów wewnętrznych i więcej krwi odpływa z tych narządów. Narządy zaczynają lepiej funkcjonować i spełniać swoje najważniejsze role w organizmie. Dlatego od czasu do czasu wizyta w saunie jest wskazana.