Wybieramy klimakonwektory

Odpowiednia temperatura powietrza w miejscu pracy poprawia wydajność pracowników i wpływa pozytywnie na koncentracje – potwierdziły to badania. Również sen w odpowiednich warunkach przynosi zdecydowanie więcej regeneracji i odpoczynku. Warto zatem zadbać o odpowiednią temperaturę w tak strategicznych miejscach, jak biuro, sypialnia czy sala wykładowa.

Jaki konwektor kanałowy wybrać?

klimakonwektor kanałowyW zależności od pory roku i warunków panujących za oknem, aby osiągnąć optymalną temperaturę musimy powietrze albo schłodzić albo też ogrzać. Jak się okazuje, wystarczy nam do tego jedno urządzenie. Jest nim klimakonwektor. Jego podstawowym zadaniem jest ułatwienie wentylacji w budynku i utrzymanie odpowiedniej temperatury powietrza. Podstawowym czynnikiem regulującym temperaturę w tym urządzeniu jest woda. Klimakonwektor działa na zasadzie wymiany ciepła z otoczeniem. Wyróżniamy różne rodzaje tego typu urządzeń. Jednym z nich – najprostszym w montażu, a jednocześnie najwyższą efektywnością charakteryzuje się klimakonwektor kanałowy. Ten rodzaj sprawdzi się zwłaszcza na dużych przeszklonych powierzchniach, a także w pobliżu szklanych drzwi, gdyż doskonale zachowuje optymalną temperaturę, niwelując niechciane podmuchy powietrza. Ponadto świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych, gdyż jego wygląd jest bardzo uniwersalny i nie zajmuje dodatkowego miejsca, ponieważ montowany jest w podłodze.

Latem zdecydowanie lepiej pracuje nam się w klimatyzowanych pomieszczeniach. Z kolei zimą nie wyobrażamy sobie nie zastosować ogrzewania. Okazuje się, że do zachowania optymalnej temperatury wystarczy jedno urządzenie w postaci klimakonwektora, który łączy w sobie cechy grzejnika i klimatyzatora, zapewniając odpowiednią wentylację.