Wybór barów na starówce w Toruniu

 

Toruń nazywany jest Krakowem Północy. Przyjeżdża tu przez cały rok cała masa turystów z Polski i zagranicy. Dlaczego tak jest? Co takiego jest w starówce toruńskiej, co kojarzy się z Krakowem? Zaraz wszystkiego się dowiesz. Koniecznie zaplanuj wyjazd do Torunia w tym roku. Nie zawiedziesz się.

Zwiedzanie Torunia i klimatyczne bary

bary w toruniuPewnie nieraz słyszałeś o tym, że warto odwiedzić Toruń, ale dlaczego? Jest to drugie, po Krakowie, miasto, które ma tak dużo zachowanych budowli w stylu gotyckim. To dlatego Toruń nazywa się Krakowem Północy. Stare, ceglane budynki, strzeliste łuki aż proszą się o zwiedzanie. Również bary w Toruniu mają swój gotycki styl. Jeden z nich nawet nazywa się Gotyk. Do wielu miejsc musisz zejść po schodach do piwnicy, a tam na miejscu wita Cię klimat jak za starych czasów. Możesz spokojnie napić się ze znajomymi piwa lub innego napoju. W niektórych miejscach zjesz także smaczne dania. Nie będziesz musiał długo szukać odpowiedniego miejsca na odpoczynek. Oczywiście, gotyckie przybytki to nie jedyne bary, jakie znajdziesz w Toruniu. Warto odwiedzić także miejsce stylizowane na bar mleczny z filmu “Miś”. Wygląda tam dokładnie tak jak w tym dziele filmowym. By się przekonać musisz, chociaż raz, tam zawędrować. Dookoła starówki znajduje się wiele ciekawych, wartych odwiedzenia miejsc. Jednym z bardziej popularnych jest muzeum piernika, gdzie starsi i młodsi wycinają swoje własne piernikowe dzieła.

Na pewno sam znajdziesz też wiele zabytków, które będziesz chciał zobaczyć. Nie zapomnij odwiedzić jednak wspomnianych, charakterystycznych barów. Również i w takich miejscach nieraz można poznać ciekawe historie związane z danym miejscem. Koniecznie wybierz się na wycieczkę do Torunia i poznaj go z różnych stron.