Wymarzony ogród zimowy

Mieszkanie w domu jednorodzinnym jest nie tylko wygodne, ale daje także możliwości zagospodarowania działki pod budynki użytkowe. Większość ludzi zapewne zdecyduje się na postawienie garażu, ewentualnie szopy na narzędzia, a także zagospodaruje ziemię na ogródek. Można jednak zdecydować się na wyjątkową konstrukcję, jaką jest ogród zimowy.

Budowa ogrodu zimowego

rolety na dach ogrodu zimowegoTrzeba przygotować się na to, że przydomowa oranżeria to droga i pracochłonna inwestycja. Jeśli jednak chcemy mieć wyjątkowe miejsce, w którym będziemy mogli rozwijać naszą pasję ogrodniczą, podejmować gości i wypoczywać przy miłej lekturze, ogród zimowy to niewątpliwie fantastyczna opcja. Stwarza on także możliwość hodowli nawet najbardziej niespotykanych i egzotycznych gatunków roślin. Poza tym to także bardzo ciekawy dodatek architektoniczny, który znacznie podniesie wartość domu. Jeżeli pragniemy, aby był to ogród całoroczny, będziemy musieli zainwestować w specjalne oszklenie o wysokim poziomie chłonięcia promieni słonecznych i niskim współczynniku przenikania ciepła. Można także zainwestować w specjalne rolety na dach ogrodu zimowego, które zapewnią kontrolę światła oraz izolację termiczną. Wykonuje się je ze specjalnych tkanin odpornych na rozciąganie i warunki zewnętrzne. Z powodu obciążeń składowych należy zadbać także o odpowiedni fundament dla konstrukcji. Należy także pamiętać, że gotowe elementy do budowy ogrodu można mocować tylko do ściany budynku, nie do warstwy ociepleniowej. Profile konstrukcyjne mogą być wykonane z aluminium, drewna lub PVC, przy czym ostatni materiał jest zdecydowanie najtańszy.

Jeżeli jesteśmy miłośnikami roślin i chcemy przy swoim domu utworzyć dla nich zaciszny kącik, powinniśmy zdecydować się na założenie ogrodu zimowego. Przy jego budowie trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim to, jakie materiały zapewnią odpowiednie warunki w nim przez wszystkie sezony. Izolację termiczną konstrukcji można wspomóc na przykład specjalnymi roletami.