Wypad w góry z dzieckiem w nosidełku

 

Wielu przyszłych rodziców martwi się, że po pojawieniu się dzieci na świecie ograniczony będzie nie tylko ich czas wolny, ale też możliwości na spędzanie wolnego czasu. Dziecko nie wszędzie można ze sobą zabrać – albo tak nam się wydaje.

Z nosidłem turystycznym w świat

nosidła turystyczne z daszkiemNa szczęście dzięki ludziom, którzy sami spotkali się z takim problemem, inni rodzice mają już łatwiej. W sklepach dostępne są już nie tylko chusty, umożliwiające wygodne wyjście na spacer czy zakupy z maluchem, ale także nosidełka turystyczne, odpowiednie nawet na długie wyprawy w różnym terenie. Dziecko można zabrać ze sobą na przykład na dłuższy spacer po lesie, wypad w góry czy po prostu zwiedzanie nowego miasta. Chusta ma swoje ograniczenia, a nosidła zapewniają większy komfort rodzicowi i dziecku, gwarantują większą stabilność i łatwiejsze utrzymywanie równowagi. Nosidła są ergonomicznie ukształtowane, posiadają regulowane pasy i stworzone są z materiałów oddychających, co znacznie zwiększa komfort ich używania przez dłuższy czas. Zapewniają też lepszą niż chusta ochronę przed wiatrem i warunkami atmosferycznymi: wystarczy wybrać nosidła turystyczne z daszkiem, które ochronią nie tylko przed wiatrem, ale również przed deszczem i palącym słońcem. Przeznaczone są z reguły dla dzieci od kilku miesięcy do dwóch lat, ale bez trudu można kupić modele nawet dla trzylatka, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabierać ze sobą małe dzieci na dowolny wyjazd. Dodatkową zaletą nosidełek turystycznych jest wygodne rozmieszczenie kieszonek i przegródek, które umożliwiają trzymanie w nich podręcznych przedmiotów czy butelek z napojami dla rodzica i dziecka.

Jest to znacznie wygodniejsze niż schylanie się, aby sięgnąć po napój czy jakiś drobiazg, czy też noszenie dodatkowej torby lub plecaka z rzeczami.