Wywóz radioaktywnego gruzu w specjalnych kontenerach

Moja firma specjalizuje się w transporcie i usuwaniu odpadów budowlanych. Często współpracujemy z firmami, które dokonują rozbiórki budynków przemysłowych lub dokonują w nich remontów, dlatego nie brakuje nam zleceń Jedno z nich było jednak inne niż wszystkie.

Wywóz radioaktywnego gruzu musi być przeprowadzony inaczej niż standardowo

gruzPrzyzwyczailiśmy się już że nasz wywóz odpadów często dotyczy substancji skażonych biologicznie, z resztkami żrących płynów lub innych rzeczy bardzo szkodliwych dla środowiska, dlatego trzeba było być bardzo ostrożnym w czasie ich transportu. Jedno ze zleceń było jednak inne niż wszystkie: konieczny był wywóz odpadów radioaktywnych, które znaleziono w jakimś zupełnie niepozornym budynku, gdzie nikt się ich wcale nie spodziewał. Krążyły różne plotki, że to pozostałość jeszcze z czasów wojny, inne mówiły coś, nie wiadomo co, o Czarnobylu, jeszcze kolejne o konstruowaniu tajnej bomby atomowej… Nasze kontenery na gruz i odpady nie były przystosowane do takiego celu, bo jednak zwykle nasz wywóz gruzu nie był aż tak niebezpieczny. Skończyło się na tym, że konieczny był wynajem kontenerów, które są odpowiednio zabezpieczone do tego celu. Potrzebowaliśmy też nowych kombinezonów ochronnych, ponieważ dotychczasowe, do tej pory wystarczające, nie były jednak dość dobre. Znaleźliśmy właściwe kontenery u firmy z Wrocławia, która oferuje wynajem kontenerów budowlanych Wrocław budowlanych. Mieli akurat jeden, który pozostał z podobnego zlecenia i służył im ogółem do zbiórki i wywozu do utylizacji materiałów niebezpiecznych. Na szczęście wszystko w czasie transportu przebiegało bez większych trudności, dlatego cała nasza firma mogła odetchnąć z ulgą, że nie doszło do żadnego niespodziewanego wypadku.
Było to jedno z naszych najciekawszych zleceń na wywóz odpadów i gruzu. Okazało się, że mimo początkowego braku kontenerów poradziliśmy sobie z nim bardzo dobrze, a nasi pracownicy zachowali się w pełni odpowiedzialnie i profesjonalnie, czyli tak jak powinni.

Więcej informacji na http://eko-city.com.pl