Z jakich materiałów są robione fronty kuchenne?

Do produkcji tanich frontów mebli kuchennych, używa się materiału typu MDF. Laminat pokryty jest, najczęściej tworzywem odwzorowującym drewno, bądź kamień. Pozwala to na nadanie kuchni wyjątkowego wyglądu oraz charakteru.

Jakie wybrać fronty kuchenne?

fronty frezowaneNajczęściej w sklepach znajdujemy fronty, o bardzo prostej formie. Dzięki takiemu zabiegowi, nadaniu frontom prostej struktury, oraz połysku pozwoli na optyczne powiększenie pomieszczenia, oraz jego rozświetleniu. Lepszej jakości fronty, wykonywane są z drewna liściastego. Jest on twardy, więc podczas użytkowanie nie pojawią się wgniecenia ani rysy. Jedynym minusem, może być przez lata użytkowania, i nadmiernego działania promieni słonecznych patyna, która sprawi, że meble staną się o ton ciemniejsze. Opinia znajdująca się w internecie stwierdza, że jest to mile widziane i nadaje meblom klasy. Na rynku znajdziemy również, fronty frezowane. Proces frezowania polega na równomiernym obrabianiu materiału. Dzięki takiej metodzie producenci tworzą zdobienia znajdujące się na meblach, między innymi zagłębienia i wyżłobienia. Jest to proces dość, długotrwały. Zajmuje się tym maszyna numeryczna posiadająca odpowiedni algorytm, a projekt wcześniej zostaje opracowany przez trójwymiarowy program komputerowy. Przed zakupem frontów, należy wczesnej pobrać wymiary, tak by wszystko wpasowało się, w pozostałe meble. Dodatkowym utrudnieniem, możne być dobór odpowiednich przeszklonych półek, ich wzór powinien być zgodny z otoczeniem, w tym przypadku można skorzystać, ze szkła również frezowanego.

Dodatkową opcją przy wyborze frontów kuchennych, jest dobór klamek oraz zawiasów. Mogą być wykonane z aluminium, dzięki temu będą lżejsze i łatwiejsze w produkcji. Sam proces mocowania ich jest łatwy i niewidoczny od strony frontowej.