Zakup cążków podologicznych do domowej pielęgnacji stóp

 

Zabiegi pielęgnacji stóp chronią nasze stopy przed chorobami oraz nadają im estetyczny wygląd. Dbając o swoje paznokcie poprzez zabiegi pedicure, ważne jest odpowiednia kolejność działań. Najlepiej najpierw wymoczyć stopy w wodzie ze specjalną solą. Jest to relaksacyjna czynność, pozwala również zmiękczyć naskórek.

Zastosowanie cążków podologicznych

cążki podologiczneWyjątkowo twarde stopy wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych Sól jodowo-bromowa posiada wiele cennych minerałów i mikroelementów, które zapobiegają rozwojowi drobnoustrojów. Ma właściwości przeciwzapalne. Do usunięcia zrogowaciałego naskórka na piętach można użyć pumeksu do stóp. W przypadku stóp, które mają tendencję do pękania, ważne jest odpowiednie nawilżenia. Mając stopy z tendencją do nadmiernego pocenia, zalecane są produkty zawierające sole glinu. Nożyczki i cążki podologiczne najlepiej kupować w specjalnym sklepie. Obcęgi do paznokci, służą do wycinania skórek. Ogólnodostępne narzędzia do paznokci są najczęściej słabej jakości. Nie mogą to być zbyt miękkie produkty, ponieważ łatwiej się stępią. Rozmiar akcesoriów do zabiegów pielęgnacyjnych stóp powinien być dopasowany do naszej dłoni. Dzięki temu będziemy mogli wykonać precyzyjnie zabieg. Do wykonania domowego pedicure potrzebny będzie pilnik do paznokci. Dostępny jest szeroki wybór takich produktów, różnią się one kształtem i stopniem gradacji. Pilnik umożliwia nadanie odpowiedniego kształtu paznokciom.

Do domowej pielęgnacji paznokci najlepszym wyborem będzie pilnik papierowy lub szklany. Do zmatowienia paznokci przed nałożeniem warstwy lakieru przyda się blok polerski. Do usuwania naskórka przeznaczone są drewniane patyczki lub kopytko. W celu ułatwienia malowania paznokci u stóp warto zastosować separatory.