Zlewozmywaki granitowe

Wyposażenie kuchni odgrywa znaczącą rolę w jej późniejszym funkcjonowaniu. Warto więc zastanowić się nad wyborem odpowiednich akcesoriów i sprzętu AGD. Ważnym elementem są zlewozmywaki, z których korzystać będziemy w kuchni bardzo często. 

Jednokomorowe zlewy granitowe

zlew granitowy jednokomorowy szaryDobór odpowiedniego zlewozmywaka to częsty problem. Należy więc zastanowić się nad kilkoma funkcjami, jakie ma spełniać oraz rozważyć ilość dostępnej przestrzeni, jaką zajmie nasz nowy zlewozmywak. Po odpowiedzeniu sobie na te ważne pytania możemy zacząć wybierać odpowiedni zlew: powinien być on wytrzymały, trwały i przede wszystkim funkcjonalny. Zlew granitowy jednokomorowy szary spełnia wszystkie te warunki i posiada także szereg innych zalet. Zlewy granitowe są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także na wodę. Nie powstają na nim nieestetyczne zacieki, a woda, która zalega na ociekaczach, nie stanowi żadnego zagrożenia. Do zlewów tego typu zawsze dołączone są syfony z korkiem – nie trzeba ich dokupować oddzielnie. Wiele firm oferuje produkcję zlewozmywaków granitowych na zamówienie, dzięki temu dopasujemy je do naszej powierzchni. Świetnie sprawdza się to w mniejszych kuchniach, w których mamy ograniczone pole do manewru. W zlewozmywaku możemy zainstalować dodatkową funkcję – rozdrabniacz pokarmów. Większość nowoczesnych zlewozmywaków granitowych jest przystosowana do tego, by zamontować rozdrabniacz nawet w późniejszym terminie. Zlewozmywaki granitowe odznaczają się naprawdę długoletnią gwarancją – zwykle około 25 lat. Zlew tego typu bardzo łatwo utrzymać w czystości. 

Zlewozmywak jest nieodłącznym elementem naszej kuchni. To w nim zmywamy naczynia, to dzięki niemu możemy napełnić garnek lub czajnik wodą. Ważne jest, aby zlew był odporny, a przy tym elegancki, by wpasować się w aranżację.