Znakowanie zwierząt

Zwierzęta od zawsze żyją u naszego boku. Niektóre z nich są udomowione, inne natomiast zdecydowanie nigdy nie będą przyjaciółmi człowieka. Jednak zarówno jedne jak i drugie, są źródłami naszej inspiracji. Człowiek jednak jest mięsożercą i z reguły hoduje zwierzęta na mięso.

Czemu nie może to być znakowanie laserem?

znakowanie laseremNie jesteśmy w tym zbyt humanitarni. Kury uwięzione po kilkanaście w jednej klatce, bydło zabijane na żywca czy wyparzanie jeszcze żywych świń. Wydaje się to tak okrutne i absurdalne, że zazwyczaj nie chcemy w to uwierzyć. Niestety prawda jest okrutna i dlatego powstaje mnóstwo organizacji, które pragną nieść pomoc bezbronnym zwierzętom. Ja rozumiem ludzką postawę i to, że musimy jeść mięso. Nie rozumiem jednak okrucieństwa jakiego się dopuszczamy. Znakujemy zwierzęta niczym produkty na półkach sklepowych. Czemu nie może być to po prostu fachowe znakowanie laserem? Zwykłe grawerowanie laserowe, które umieścimy na małym łańcuszku zaczepionym wokół szyi krowy? Ludzi muszą kolczykować i zakładać klipsy. Wielokrotnie słyszałam, że zwierzęta tego nie czują. Ja również miałam nie czuć przebijania uszu, a było zupełnie odwrotnie. W schroniskach zwierzęta mają robione tatuaże na uszach z numerem. Wygląda to jak znakowanie więźniów w Auschwitz. Nie wystarczy przyczepienie zwykłej obroży z imieniem?

Często jestem zszokowana tym co wymyślają ludzie. Świat idzie naprzód, a my jakbyśmy zatrzymali się w miejscu. Czasem może nawet się cofamy. Nasza humanitarność kuleje w wielu aspektach. Powinniśmy jednak pomyśleć bardziej o naszych małych braciach, którzy nam tak ufają.